Navigáció

Öt Békésről elszármazott előadóművész színvonalas műsorában gyönyörködhetett a nagyérdemű közönség pénteken a Békés Városi Kulturális Központ színháztermében a XLVII. Békés-tarhosi Zenei Napok keretében megrendezésre kerülő, városunk, Békés újbóli várossá nyilvánításának 50. évfordulója előtt tisztelgő Jubileumi Gálaesten.

Az est első fellépői, Izsó Lajos Hunor és Gellén Péter, egykoron a Belencéres Néptánc Együttesben kezdték el bontogatni szárnyaikat. Fergeteges szóló és párostánc bemutatójuk során Szépkenyerűszentmártoni táncokat, Nádas-menti legényest, Fehér-Körös menti ardeleanat Felső-Maros menti csingerálást és ritmusjátékot láthattunk.  

Komolyzenei hangszeres szólistaként Nagy Ivett hegedűművész virtuóz előadásában Eugène Ysaÿe: Sonata for Solo Violin in E major (Op. 27. No. 6) című műve csendült fel.

Ezt követően, átlépve a könnyedebb zenei hangvételű műfajok felé, egy olyan zenekari duó lépett a színpadra, melynek hölgytagja bár Sepsiszentgyörgyön született, Békésen töltött gyermekévei révén ezer szállal kötődik városunkhoz. Pálmai Panna, aki leginkább a Pankastic zenekar frontemebereként ismert, ez alkalommal Oláh Krisztián zongorista-zeneszerző kíséretében állt a színpadra. Műsorukban közös saját szerzeményeik is helyet kaptak, sztenderdek és mainstream pop dalok újragondolása mellett.

A Gálaest záró műsorblokkjában Csordás Ákos, mintegy visszatükrözve a gálaest színes programösszeállítását, maga is egy hasonlóan színes repertoárú műsorral készült. A magát örök életében ibrányi gyereknek valló énekes előadásában a musicaltól a rock műfajáig több dal is felcsendült.